Loading…

Thaçit i jepet titulli Doktor Nderi në Turqi (Foto)

  • Nga

  • 29/12/2016 | 14:35

Thaçit i jepet titulli Doktor Nderi në Turqi (Foto)

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi dje ka udhëtuar për në shtetin Turk, ku është pritur fillimisht nga ministrja turke e Punëve dhe Mirëqenjes Sociale, raporton Gazeta Metro.

Ndërsa sot presidenti Thaçi ka filluar vizitën zyrtare në shtetin e Turqis, ku ka qenë i ftuar në një takim ceremonial në Odën Ekonomike Turke, ku me çrast siç mëson edhe gazetametro.net i është dhënë titulli Doktor Nderi.

Në këtë ceremoni  i pranishëm ishte edhe Ministri  i Administratës Publike Mahir Yagcilar.

Presidentin Thaçi  e pret një agjend e ngjeshur, të cilin në ora 2:30 do ta pres në presidencen turke Taip Rexhep Erdogan ku i pranishëm do të jetë edhe kryeministri  turk Binali Yıldırım.

Gjithashtu do të këtë takime në mes të delegacionit kosovarë dhe atij Turk, ku do bisedohet për çështje të ndryshme./gazetametro.net

15776750_1618366971803914_511825584503423755_o

 

15776638_1618366915137253_4148216987416636684_o

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë