Loading…

Thaçi zbulon raportet e tij me Veselin dhe nëse do të largohet nga skena politike

  • 04/10/2018 | 21:27

Thaçi zbulon raportet e tij me Veselin dhe nëse do të largohet nga skena politike

Në emisionin ”Debat Plus”, presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka folur për raportet e tij me Kadri Veselin dhe nëse do të largohet nga skena politike.


Thaçi mohoi të ketë raporta të këqia me kryekuvendarin Kadri Veseli, shkruan gazetametro.net

Ai tha se nuk ka asnjë problem në raportet me Veselin dhe as do të ketë. Për më tepër, Thaçi tha se sot ka pirë kafe më kryekuvendarin dhe se kanë agjendë të përbashkët.

Gjithashtu, Thaçi tha se nuk ka marrë leje nga askush për vizitën e tij në Ujman por e ka bërë për qejf të vetin.

Tutje, ai tha se nuk do të kandidojë për postin e presidentit nëse presidenti nuk zgjedhet nga populli.

Ndryshe, në ditën e vizitës se Thaçit në Ujman, kryetari i Kuvendit dhe PDK’së, Kadri Veseli, thumboi në mënyrë indirekte Thaçin, duke e cilësuar vizitën e tij në Ujman si demonstrim të rrejshëm politik. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë