Loading…

Thaçi takon këshilltarin e Trumpit: U pajtuam se këtë moment historik s’duhet ta humb Kosova e as Serbia

  • 27/11/2018 | 21:05

Thaçi takon këshilltarin e Trumpit: U pajtuam se këtë moment historik s’duhet ta humb Kosova e as Serbia

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, gjaë vizitës së tij në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, është takuar me këshilltarin amerikan për Siguri Kombëtare, John Bolton, transmeton Gazetametro.net.


Thaçi e bëri këtë të ditur përmes një postimi në twitter, duke shtuar se bashkërisht me Boltonin kanë konstatuar se tani është momenti historik të cilin nuk duhet ta humbin Kosova dhe Serbia për të arritur marrëveshjen përfundimtare me njohje reciproke.

‘Sapo zhvillova një takim të mirë në shtëpinë e Bardhë me këshilltarin John Bolton. E falënderoj  për mbështetjen e plotë që Kosova ka marrë nga kjo administratë. Ne u pajtuam që ka një shans historik për dialog, e që nuk duhet humbur nga të dy vendet. Kjo lejon anëtarësimin e Kosovës në #NATO, OKB, në BE,’ ka shkruar Thaçi në twitter.

Ndërkohë, presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dje zhvilloi një takim edhe me Sekretarin Amerikan të Shtetit, Mike Pompeu.

/Gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë