Loading…

Thaçi ‘star’ në aeroport (Foto)

  • 08/02/2017 | 12:26

Thaçi ‘star’ në aeroport (Foto)

Presidenti i Kosovës duket të ketë aftësi, por edhe pasion për të tërhequr vëmendjen e publikut. Ai ka postuar në Facebook fotografi nga Aeroporti i Prishtines, nga ku po udhëton sot për Bruksel.


 

Në fotot e përzgjedhura nga kabineti i tij, shfaqen qytetarë të entuziazmuar me takimin e rastësishëm me Thacin, ku edhe kanë shfrytëzuar rastin për ndonjë ‘selfie’, shkruan gazetametro.net.

Thaci ne aeroport

Ndryshe, Thaçi u nis nga Kosova për në Bruksel për disa takime me liderë europianë. Siç njoftoi vetë presidenti, sot do të takohet me kryetarin e Këshillit Evropian, Donald Tusk. Gjithashtu, Thaçi do të takohet edhe me presidentin e Parlamentit Europian.

Siç bëhet me dije, Thaçi qëndron në Bruksel për të kërkuar liberalizimin e vizave dhe përshpejtimin e procesit të anëtarësimit në Bashkimin Europian./gazetametro.net

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë