Loading…

Thaçi sot në Bjellorusi kërkon njohjen e pavarësisë së Kosovës nga disa vende

  • 31/10/2018 | 08:03

Thaçi sot në Bjellorusi kërkon njohjen e pavarësisë së Kosovës nga disa vende

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi është duke qëndruar për vizitë zyrtare në Bjellorusi, ku do të marrë pjesë sot në Konferencën e Sigurisë në Munih, ku pjesëmarrës do të jenë liderë të shumë shteteve.


Thaçi ka thënë se kjo vizitë është e një rëndësie të veçantë, derisa sa ka theksuar se shtetin e Kosovës do ta prezantojë sot në fjalën hyrëse si një storie të suksesit, njofton gazetametro.net.

Ai po ashtu ka folur edhe për domosdoshmërinë e një marrëveshjeje me Serbinë, me njohje reciproke të shteteve, për të ardhme evropiane.

“Pjesëmarrja e delegacionit kosovar në këtë takim është e një rëndësie të madhe për Kosovën sepse Kosova për herë të parë merr pjesë në një takim të tillë të shteteve të përfaqësuara nga e gjithë bota që organizohet në Bjellorusi, një vend i cili ende nuk e ka njohur pavarësinë e Kosovës”./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë