Loading…

Thaçi se heq uniformën as në Prekaz: Lufta e Jasharajve është nderi dhe krenaria e kombit

  • 05/03/2020 | 13:52

Thaçi se heq uniformën as në Prekaz: Lufta e Jasharajve është nderi dhe krenaria e kombit

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka bërë homazhe tek varrezat e Familjes Jashari në Prekaz të Skenderajt.

“Po shënojmë ditët e Epopesë së UÇK-së, ditët kur Adem Jashari, Familja Jashari bën atë që të tjerët kudo në botë nuk e kishin bërë, sakrificën më sublime për bashkimin kombëtar”, ka thënë Thaçi, njofton Klan Kosova.

“Lufta e Familjes Jashari është nderi dhe krenaria e kombit. Lavdi dëshmorëve. Zoti e bekoftë familjen Jashari”, ka shtuar Thaçi i cili homazhe në Prekaz ka bërë i veshur me uniformën e Ushtrisë së Kosovës.

Thaçi gjatë homazheve është shoqëruar nga Kryetari i Skënderajt, Bekim Jashari dhe Kryetari i Drenasit, Ramiz Lladrovci.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë