Loading…

Thaçi pranon se me Serbinë po analizohen edhe tema ‘tabu’ për Kosovën

  • 03/08/2018 | 11:57

Thaçi pranon se me Serbinë po analizohen edhe tema ‘tabu’ për Kosovën

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, gjatë konferencës për shtyp ka thënë se me Serbinë po analizohen edhe temat e ndjeshme.


Ai ka thënë se me Serbinë po analizohen edhe temat ‘tabu’ për Kosovën dhe këtë e ka arsyetuar me gjetjen e një zgjidhjeje për interesin shtetëror, transmeton gazetametro.net

“Vetëm duke analizuar me kujdes të gjitha opsionit dhe duke shkuar edhe me larg për të diskutuar edhe për  temat tabu mund të gjejmë zgjidhje për interesin shtetëror”, ka thënë ai.

Ndryshe, Thaçi përsëri ka çuar përpara idenë e korrigjimit të kufijve ku do të përfshihej edhe bashkimi i Preshevës, Medvegjës dhe Bujanovcit me Kosovën. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë