Loading…

Thaçi përkujton Shaban Shalën: Mbetet figurë e ndritur e historisë së re të Kosovës

  • 05/01/2020 | 14:34

Thaçi përkujton Shaban Shalën: Mbetet figurë e ndritur e historisë së re të Kosovës

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka kujtuar komandantin e shquar të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Shaban Shala, i cili u nda nga jeta para tetë viteve, transmeton Gazeta Metro.


Me anë të një postimi në Facebook, Thaçi ka thënë se Shala tërë jetën ia kushtoi idealit të lirisë dhe pavarësisë së Kosovës.

‘Shaban Shala mbetet figurë e ndritur e historisë së re të Kosovës’, ka shtuar ai.

Shkrimi i plotë:

‘Para tetë viteve vdiq njëri nga komandantët më të shquar të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Shaban Shala, që tërë jetën ia kushtoi idealit të lirisë dhe pavarësisë së Kosovës. Shaban Shala mbetet figurë e ndritur e historisë së re të Kosovës’. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë