Loading…

Thaçi për uljen afër Trumpit, Putinit e Merkelit: Për kaçikun tonë, diçka e jashtëzakonshme

  • 12/11/2018 | 21:22

Thaçi për uljen afër Trumpit, Putinit e Merkelit: Për kaçikun tonë, diçka e jashtëzakonshme

Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, i është rezervuar një vend i veçantë gjatë ceremonisë së përkujtimit të 100 vjetorit të nënshkrimit të armëpushimit në mes Francës dhe Gjermanisë, armëpushim ky që solli përfundimin e Luftës së Parë Botërore më 11 nëntor 1918.


Presidenti Thaçi shihet afër presidentit të SHBA’ve, Donald Trump, presidentit rus Vladimir Putin, presidentit francez Manuel Macron dhe kancelares gjermane Angela Markel, e për këtë veptrim ka folur sot Presidenti Thaçi, i cili ka thënë se për ‘kaçikun’ e Kosovës kjo është e jashtëzakonshme, njofton gazetametro.net.

“Për kaçikun tonë, diçka e jashtëzakonshme”, ka thënë shkurt Thaçi.

Me këtë veprim Franca e ka nderuar presidentin Thaçi, duke e ulur me liderët më të fuqishëm botë.

Ky veprim i Francës nuk i ka pëlqyer aspak presidentit serb Aleksandar  Vucic dhe popullit serb atje, duke reaguar ashpër./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë