Loading…

Thaçi pagoi 600 euro për 5 litra verë italian |Dokument

  • 30/08/2018 | 11:49

Thaçi pagoi 600 euro për 5 litra verë italian |Dokument

Ish Kryeministri Hashim Thaçi i kishte shpenzuar 600 euro të shtetit në 5 shishe të verë të llojit “Brunello di Montalcino”.


Një verë e tillë në restaurantin Pjata ka kushtuar 120 euro, ndërsa gjatë këtij ahengu ishin porositur 5 të tilla.

Aty janë porositur edhe 3 copa djathë, ku vetëm një copë kushtonte 7.50 euro, ndërsa në total kjo kapte shifrën e 22 euro e 50 cent.

Në këtë porosi nuk mungonte as calamari e karkalecat e detit.

KALLXO.com ka raportuar në disa shkrime për shpenzimet e Presidentit Thaçi në verëra të shtrenjta gjatë kohës sa ka qenë Kryeministër.

Madje, ka nisur publikimin e faturave të shpenzimeve të Presidentit Hashim Thaçi në kohën kur ai ishte kryeministër i vendit.

Në dosjen prej qindra faturash të siguruar pasi BIRN ka paditur Zyrën e Kryeministrit në gjykatë, do publikohen fatura të shpenzimeve për 20 muaj qeverisje të Hashim Thaçit përfshirë këtu shpenzimet e zëvendëskryeministrave tjerë të asaj kohe: Bujar Bukoshi, Edita Tahiri, Hajredin Kuçi dhe Behgjet Pacolli.

Pjesë e faturave janë edhe shpenzimet e kryera nga këshilltarë e shefa të kabineteve e deri te bodigardët e qeveritarëve të lartë.

Në dosjen “Sa Han Shefi” e cila tashmë është aktive në KALLXO.com, çdo ditë do publikohen fatura të reja të shpenzimeve të shoqëruara me shkrime dhe dëshmi për shpenzimet.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë