Loading…

Thaçi nuk dha urdhërin për ndalimin e trenit (Video)

  • 17/01/2017 | 21:02

Thaçi nuk dha urdhërin për ndalimin e trenit (Video)

Ministri i brendshëm Skender Hyseni ka thënë se deklarata e Presidentit Hashim Thaçit nuk qëndron, kjo pasi vendimin për ndaljen e trenit e ka marrë Policia e Kosovës.

Hyseni ka thënë se edhe nëse do të ekzistonte një leje për kalimin e atij treni, ai nuk do të lejohej me ato lloj sllogane.

“Vendimi ka qenë që asnjë tren i atij lloji me ato sllogane të mos lejohet, dhe është marrë në momentin që është nisur treni, thotë Hyseni, ka thënë ai.

“As Presidenti, as kryeministri, as ministri i Brendshem nuk i jep urdhëra Policisë së Kosovës. Policia merr vetë vendime për veprime operative”, ka thënë ai./gazetametro.net

http://www.dailymotion.com/video/x58udvu_s-hyseni_news

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë