Loading…

Thaçi nga Mynihu: Aspirata jonë, NATO dhe BE’ja (Foto)

  • 18/02/2017 | 15:12

Thaçi nga Mynihu: Aspirata jonë, NATO dhe BE’ja (Foto)

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se NATO mbetet e bashkuar, dhe aspirata e Kosovës nuk ka qenë asnjëherë më e fortë për të qenë pjesë e kësaj aleance ushtarake, por edhe e Bashkimit Europian.


a

Këto komente Thaçi i ka bërë nga Mynihu, ku po merr pjesë në Konferencën e Sigurisë, ku sipas tij, janë artikuluar qëndrimet strategjike të protagonistëve kryesorë të marrëdhënieve ndërkombëtare në botë, se NATO përkundër sfidave, mbetet e bashkuar.

aa

“Kurse aspirata jonë është më e fortë se asnjëherë më parë që të bëhemi pjesë e saj dhe BE-së”, ka shkruar Thaçi në Facebook. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë