Loading…

Thaçi nesër udhëton për në Turqi

  • 27/12/2016 | 19:25

Thaçi nesër udhëton për në Turqi

 Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi të mërkurën do të udhëtojë për në Turqi ku do të pritet nga homologu i tij Recep Tayyip Erdogan.


Këshilltari i Thaçit Ardian Arifaj,  ka thënë se ashtu siç është paralajmëruar Thaçi do të merr rrugë drejt shtetit turk për të zhvilluar një vizitë bilaterale.

“Është vizitë e njëjtë sikur me çdo vizitë tjerr bilaterale.  Kjo vizitë është përgatitur tash e gjashtë muaj”, ka thënë Arifaj.

Kurse për temat që mund të debatohen gjatë kësaj vizite, Arifaj nuk ka specifikuar duke thënë se janë ato që diskutohen në çdo takim bilateral mes liderësh.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë