Loading…

Thaçi në takim me presidentin e Atlantic Council

  • 10/01/2017 | 10:00

Thaçi në takim me presidentin e Atlantic Council

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi gjatë qëndrimit të tij në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ka takuar edhe presidentin e Atlantic Council, Frederick Kempe.

Ai, këtë e ka bërë të ditur përmes një publikimi në rrjetin social Facebook ku ndër të tjera shkruan se edhe Kosova aspiron të jetë pjesë e familjes euroatlantike.

“Pata kënaqësinë të takoj presidentin e Atlantic Council, Frederick Kempe. Kosova aspiron me të drejtë të jetë pjesë e familjes euroatlantike. Kjo aspiratë bashkon qytetarët e Kosovës, përtej vijave etnike dhe partiake. Atlantic Council është platformë e mrekullueshme për të promovuar këtë agjendë”, ka shkruar Thaçi./gazetametro.net

thaci-takim

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë