Loading…

Thaçi: I mërzitur nga lajmi për Trumpin, i uroj në emër të popullit shërim të shpejtë

  • 02/10/2020 | 11:57

Thaçi: I mërzitur nga lajmi për Trumpin, i uroj në emër të popullit shërim të shpejtë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi është shprehur i mërzitur, pasi presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerirkës (SHBA), Donald Trump dhe gruaja e tij, Melania janë infektuar me koronavirus.

Thaçi përmes një reagimi në Twitter i ka uruar shërim të shpejtë çiftit Trump, ndërsa ka thënë se ka besim që ata do ta kapërcejnë këtë sfidë.

“I mërzitur nga lajmet se Presidentit Donald Trump dhe Melania Trump janë testuar pozitiv për COVID-19. Uroj shërim të shpejtë në emër të popullit të Kosovës, për të dy. Unë kam besim se Trump dhe Melania do ta kapërcejnë këtë sfidë dhe do të shërohen shpejt”, ka shkruar Thaçi.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë