Loading…

Thaçi godet BE’në dhe Lajcak: Mision i tij në dialog i dizajnuar të dështojë

  • 20/03/2020 | 19:12

Thaçi godet BE’në dhe Lajcak: Mision i tij në dialog i dizajnuar të dështojë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka uruar Miroslav Lajçak për emërimin nga Bashimi Evropian si i dërguar special për dialogun Kosovë-Serbi.


“BE zyrtarisht ka emëruar të dërguarin special në dialogun në mes të Kosovës dhe Serbisë, E uroj atë për marrjen e detyrës”.

“Por që misioni i ri i tij është i dizajnuar që të dështojë për shkak të asaj që ka bërë për ta penguar Sllovakinë për ta njohur Kosovën dhe votimin kundër Kosovës për ulëse në UNESCO”, ka shkruar Thaçi në Twitter.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë