Loading…

Thaçi falënderon Trumpin për urimin që i bëri Kosovës

  • 16/02/2017 | 11:31

Thaçi falënderon Trumpin për urimin që i bëri Kosovës

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka falënderuar homologun e tij amerikan, Donald Trump  për urimin e bërë me rastin e shënimit të nëntëvjetorit të Pavarësisë së Kosovës.


“Ju falemininderit  President Donal Trump për letrën e urimit në ditën tonë të Pavarësisë. Kosova është me fat që ka një mik si SHBA-të”, ka shkruar Thaçi në llogarinë e tij në Twitter.

auto_thaci-41487240333

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë