Loading…

Thaçi falenderon Singaporin

  • 01/12/2016 | 18:11

Thaçi falenderon Singaporin

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka shprehur falënderimin e tij për vendimin e Singaporit që ta njohë pavarësinë e Kosovës.

“Faleminderit Singapor për njohjen e Kosovës si shtet i pavarur”, ka shkruar presidenti Thaçi në profilin e tij në rrjetin social Twitter.

“Shumica e vendeve të Kombeve të Bashkuara e kanë bërë këtë, kështu Kosova po e forcon pozitën e saj në botë”, ka shtuar Thaçi.

Singapori është vendi i 113 që ka njohur Kosovën që nga shpallja e pavarsisë më 17 shkurt 2008./gazetametro.net

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë