Loading…

Thaçi është tërhequr nga nisma për krijimin e Ushtrisë

  • 27/03/2017 | 13:19

Thaçi është tërhequr nga nisma për krijimin e Ushtrisë

Pas mbledhjes së kryesisë së Kuvendit të Kosovës, para mediave ka folur shefi i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca. Ai tha se Lista Serbe u kthye në kuvend për ta shpëtuar mandatin e saj.


Konjufcka bëri të ditur se në këtë mbledhje të kryesisë nuk ka qenë në rend të ditës projektligji për Ushtrinë.

“Javën e kaluar e patëm qëndrimin e zbutur të Presidentit Thaçi, që thotë që kryesia s’mund të bëhet pa ndërkombëtarët, unë mendoj që presidenti është tërhequr, deklaratat e tij tash janë që nuk do të shkojmë në mënyrë të njëanshme”, tha Konjufca, përcjell gazetametro.net

Ai ka shtuar se nuk guxon assesi që krijimi i Ushtrisë të varet nga Lista Serbe.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë