Loading…

Thaçi e Vuçiq takohen më 11 nëntor në Paris, diskutohet për kufijtë

  • 25/10/2018 | 07:39

Thaçi e Vuçiq takohen më 11 nëntor në Paris, diskutohet për kufijtë

Më 11 nëntor, nëse gjithçka shkon sipas planit, në Paris do takohen presidenti i Kosovës Hashim Thaçi dhe ai i Serbisë, Aleksander Vuçiq.


Thaçi besohet se do ketë takim edhe me presidentin e Francës, Emannuel Macron.

Në Paris, sipas burimeve të 21Media, do diskutohet për dialogun mes dy vendeve, si dhe idetë e reja të të dy presidentëve, korrigjimi i kufijve dhe njohja e eventuale e Kosovës nga Serbia.

Takimi i fundit i Thaçit dhe Vuçiqit i paraparë te mbahet ne Bruksel pati dështuar, të dy ishin takuan vetëm me palën ndërmjetësuese në dialog, Bashkimi Europian.

Nga atje Vuçiq kishte ardhur në Kosovë pastaj, ku ngjalli shumë reagime dhe mbajti fjalime nxitëse.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë