Loading…

Thaçi e nervozoi Vucic’in, ‘vajton’ tek shefi i NATO

  • 29/09/2018 | 16:01

Thaçi e nervozoi Vucic’in, ‘vajton’ tek shefi i NATO

Mediat serbe raportojnë se presidenti serb Aleksandar Vuçiq është në kontakt të vazhdueshëm me Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s Jens Stoltenberg, pas pranisë së forcave speciale në veri të Kosovës.

Raportohet se Vucic menjëherë i është drejtuar shefit të NATO, Stoltenberg, për t’u ankuar për Thaçin, shkruan gazetametro.net.

“Shprehu protestën e tij lidhur me veprimin e pamëshirshëm të Hashim Thaçit dhe udhëheqjes së Prishtinës”, i thanë Tanjugut burime pranë Kabinetit të kreut të shtetit serb.

Ndërkohë, Vucic edhe ma herët u acarua pasi Policia e Kosovës mori në kontroll Ujmanin. Ai madje urdhëroi ushtrinë serbe që të bëhen gati.

Ndryshe, presidenti Hashim Thaedhe ma herët u acarua pasi Policia e Kosovës mori në kontroll Ujmanin. Ai madje urdhëroi ushtrinë serbe që të bëhen gati.

Ndryshe, presidenti Hashim Thaçi kreu vizitë të befasueshme në veri të vendit, duke kapur në befasi edhe opozitën që po protestonte në Prishtinë, e të cilët e akuzuan Thaçin se bëri vizitë për t’ua marrë vëmendjen./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë