Loading…

Thaçi e Hahn pajtohen për ratifikim të shpejtë të Demarkacionit

  • 25/01/2018 | 18:28

Thaçi e Hahn pajtohen për ratifikim të shpejtë të Demarkacionit

Presidenti Hashim Thaçi është takuar në Davos të Zvicrës me Johannes Hahn, Komisionerin e Bashkimit Evropian për Zgjerim dhe Politikë Evropiane të Fqinjësisë.


“Hahn më rikonfirmoi perspektivën e sigurt të Kosovës për integrim në BE, njëjtë sikurse për vendet e tjera të Ballkanit Perëndimor”, ka shkruar Thaçi në profilin e tij në Facebook pas këtij takimi.

“Ai më garantoi se kjo perspektivë e sigurt do të reflektohet edhe në Strategjinë për Zgjerim të BE-së për shtetet e Ballkanit Perëndimor”.

“Ne gjithashtu u pajtuam sërish për domosdoshmërinë e ratifikimit sa më të shpejt të marrëveshjes për shënimin e vijës kufitare me Malin e Zi, e cila i hap rrugë liberalizimit të vizave për qytetarët e Kosovës”, ka shkruar ai, transmeton Gazeta Metro.

http://gazetametro.org/thaci-spranon-te-flas-serbisht-ne-davos-u-kthene-shpinen-gazetareve/

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë