Loading…

Thaçi: do vazhdojmë rrugën e integrimit në NATO dhe BE

  • 10/11/2016 | 17:16

Thaçi: do vazhdojmë rrugën e integrimit në NATO dhe BE

Presidenti Hashim Thaçi është takuar sot me Ministrin e Punëve të Jashtme të Britanisë së Madhe Boris Johnson.

Thaçi ka thënë se jemi të inkurajuar të vazhdojmë rrugën e integrimit në NATO dhe BE.

“Rajoni nuk ka destinacion tjetër përveç BE-së. Ne jemi të inkurajuar që të vazhdojmë rrugën e integrimit në NATO dhe BE, por, jemi të kërcënuar nga vonesa e BE-së, që po i krijon hapësirë të tjerëve të shtrijnë ndikimin në rajon”, ka thënë presidenti Thaçi.

Ndërsa Kryediplomati  britanik Boris Johnson ka shprehur përkrahjën për aspiratën e tërë rajonit për anatrsim në BE.

“Mbështesim angazhimin për bashkëpunim të mirë ndërfqinjësor në rajon”, ka thënë ai.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë