Loading…

Thaçi dhe Haradinaj takohen me Mogherinin në New York |FOTO

  • 27/09/2018 | 11:38

Thaçi dhe Haradinaj takohen me Mogherinin në New York |FOTO

Shefja e politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, bisedoi në Nju Jork me udhëheqësit e Ballkanit Perëndimor.

Zëdhënësja e saj, Maja Kocijançiq, tha përmes një postimi në Twitter se Mogherini ka qenë nikoqire e një tubimi joformal të liderëve të Ballkanit Perëndimor, ku është biseduar për situatën në rajon, bashkëpunimin rajonal dhe punën për integrimin evropian.

Në Nju Jork po zhvillon punimet Asambleja e Përgjithshme e Kombeve të Bashkuara.

Sot, pos të tjerëve, do të flasin kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq, përfaqësuesit e BE-së dhe ata palestinezë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë