Loading…

Tetovari i dënuar me burgim të përjetshëm: Bajramin e 13-të po e kalojë padrejtësisht në burg!

  • 21/08/2018 | 15:26

Tetovari i dënuar me burgim të përjetshëm: Bajramin e 13-të po e kalojë padrejtësisht në burg!

Edhe të dënuarit e rastit “ALFA” shprehet të shqetësuar për familjarët e tyre, pa të cilët kalojnë edhe
këtë festë të Kurban Bajramit


Çdo festë të dënuarit i gjen të mërzitur për fatin e tyre të rëndë dhe vuajtjen e dënimit pa faj. Para çdo feste, të revoltuar shprehin shqetësimin e tyre, para këtij Kurban Bajrami i revoltuar është shprehur edhe i dënuari me burgim të përjetshëm (konsiderohet se wshtw rast i montuar).

Nuhiu ka shkruar në facebook:

“Mallkuar qofshi o ju politikan te ryshfetit mallkuar qofshi oju gjygjtar te pa shpirt kyj ashte I 13.
Kurban bajrami ne burg dhe fmit e mij nuk kan bajram te lumtur pa prind”, ka shkruar Nuhiu, i cili
është i dënuar me burgim të përjetshëm, në një proces të përshpejtuar dhe montuar pas konfliktit të
2001, lidhur me vrasjen e një të riu maqedonas në lagjen Drenovec të Tetovës.

Edhe të dënuarit e rastit “ALFA” shprehet të shqetësuar për familjarët e tyre, pa të cilët kalojnë edhe
këtë festë të Kurban Bajramit./Pa Censurë

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë