Loading…

Tetova qyteti më i ndotur në Evropë

  • 14/02/2017 | 22:47

Tetova qyteti më i ndotur në Evropë

Tetova radhitet e para në listën e qyteteve më të ndotura në Evropë.


Në statistikat e publikuara nga The Guardian, në këtë qytet del se ka rreth 81 mikrogramë të grimcave PM2.5 për një metër kub.

Sipas këtyre të dhënave të bazuara nga Organizata Botërore e Shëndetësisë, jepet alarmi për nivelin e lartë të ndotjes në nivel botëror, transmeton tv21.

Ndër arsyet për ndotjen e madhe dalin të jenë numri i madh i veturave dhe ndotja nga termocentralet.

Ndotje enorme gjatë kohëve të fundit ka pasur edhe në Prishtinë. /gazetametro.net.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]zetametro.net
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë