Loading…

Tetë vjet e gjysmë burgim për 27-vjeçaren që mbyti trajneren vokale 87-vjeçare

  • 30/09/2023 | 13:28

Tetë vjet e gjysmë burgim për 27-vjeçaren që mbyti trajneren vokale 87-vjeçare

Lauren Pazienza u dënua me 8 vjet e gjysmë burg, pasi shtyu për vdekje trajneren vokale 87-vjeçare, Barbara Gustern, vitin e kaluar, sipas mediave.


Më 23 gusht, 27-vjeçja u deklarua fajtore ndaj akuzës për vrasje të shkallës së parë dhe ra dakord për një dënim me tetë vjet burgim, të ndjekur nga pesë vjet lirim të mbikëqyrur.

Gjatë seancës dëgjimore të së premtes, planifikuesja e eventeve ndryshoi rrëfimin e saj për incidentin ndërsa po merrej në pyetje nga Ndihmës Prokurori i Qarkut të Manhatanit, Justin McNabney.

Për pasojë, gjykatësja Felicia Mennin i shtoi dënimit të saj edhe gjashtë muaj të tjerë, duke përmendur paaftësinë e Pazienzas për të marrë përgjegjësinë për veprimet e saj, raporton New York Post, transmeton Klankosova.tv.

Pazienza foli shkurt, duke kërkuar falje fillimisht përpara se avokati i saj, Arthur Aidala, ta shtynte të thoshte më shumë.

“Unë kurrë nuk duhet të kisha shtyrë askënd dhe më vjen shumë keq, do të doja ta ktheja pas, por Zoti nuk e kthen kohën pas. Më vjen shumë keq”, tha Pazienza.

Marsin e kaluar, Pazienza dhe i fejuari i saj ishin duke vizituar galeritë e artit në Chelsea dhe pasi pinë disa gota verë u drejtuan për në Chelsea Park. Pasi një punonjëse e parkut i tha çiftit se parku po mbyllej, e Pazienza shau, bërtiti, ia hodhi ushqimin të fejuarit dhe u largua nga parku.

Më pas ajo hasi në rrugë Barbara Gustern. Prokurorët thanë se Gustern thjesht po ecte nëpër trotuar marsin e kaluar kur Pazienza e quajti atë “k****” dhe e shtyu qëllimisht tetëdhjetë e shtatë vjeçaren, raportoi më parë PEOPLE.

Megjithatë, të premten, Pazienza mohoi ta kishte thirrur Gustern me ato fjalë.

Gustern u rrëzua pasi u shty dhe pësoi lëndime të shumta, dhe hyri në koma dhe vdiq pesë ditë më vonë.

Gustern ishte një anëtare e njohur e komunitetit artistik në Nju Jork, sipas The New York Times. /Klankosova.tv

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë