Loading…

Tetë herë kampioni i botës, Marc Marquez ‘fluturon’ nga motori dhe lëndohet keq

  • 20/03/2022 | 13:18

Tetë herë kampioni i botës, Marc Marquez ‘fluturon’ nga motori dhe lëndohet keq

Tetë herë kampioni i botës, Marc Marquez është përjashtuar nga gara e Grand Prix të Indonezisë për shkak të një tronditjeje të pësuar pas përplasjes së tij të madhe gjatë fazës së nxemjes, transmeton Insporti.


Marc Marquez “fluturoi” nga motori dhe u rrëzua.

Doktori i Marquez, Angel Charter tha: “Marc është mirë. Ai pati një përplasje e cila rezultoi në një lëndim në kokë. Fillimisht e kontrolluam këtu dhe më pas e dërguam në spitalin e Lombok. Ai iu nënshtrua disa analizave radiologjike, të cilat rezultuan negative. Kjo lloj patologjie kërkon një periudhë vëzhgimi nga 12 deri në 24 orë”.

Marquez tani do të synojë të jetë plotësisht i aftë për Grand Prix të Argjentinës pas dy javësh.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë