Loading…

Testohen edhe 509 persona për koronavirus në Kosovë, këto janë rezultatet

  • 07/10/2020 | 15:04

Testohen edhe 509 persona për koronavirus në Kosovë, këto janë rezultatet

Nga 509 persona sa janë testuar për koronavirus gjatë 24 orëve të fundit, vetëm 49 kanë rezultuar pozitiv, shkruan Gazeta Metro.


Lajmi u konfirmua nga ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj.

Ai tha se orëve të fundit, 92 persona e kanë fituar betejën me koronavirus.

Postimi i plotë:

Nga komunikimi i përditshëm që kam me kolegun tim, ministrin e Arsimit, Ramë Likaj dhe nga informatat e përditësuara nga terreni, mund të konstatojmë se pavarësisht rasteve pozitive te disa nxënës dhe personeli arsimor me Covid 19, situata është nën kontroll dhe e menaxhueshme.
Ndërsa gjatë 24 orëve të fundit, 92 qytetarë e kanë fituar betejën me virusin Covid 19, ndërsa nga 509 testime që janë bërë, pozitiv kanë rezultuar 49!./gazetametro.net

https://www.facebook.com/zemajarmend/posts/3467286153318240

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë