Loading…

Test për të njohur veten më mirë

  • 06/12/2016 | 20:55

Test për të njohur veten më mirë

Një test për të kuptuar më mirë veten, dhe shumë gjëra rreth jush. Nëse duhet përgjigjet shkruani diku, dhe në fund pasi të përgjigjeni do ta kuptoni se kush jeni ju, transmetron gazetametro.net

1. Imagjino që para teje po qëndrojnë pesë kafshë, renditni ato sipas shijes suaj.
Një lopë, një kalë,një dele,derr dhe një tigër

2. Përshkruaj secilën kafshë duke filluar kështu:
Një qen është…
Një macë është…
Një mi është…
Një kafe është…
Deti është…

3. Zgjedh pesë persona të rëndësishëm për ty, zgjedhe një ngjyrë për secilin (nga një ngjyrë për secilën):
E verdhë
E portokalltë
E kuqe
E bardhë
E gjelbertë

T’i shohim tash rezultatet

Processed with VSCOcam

1.Përgjigjet e pyetjeve të para përshkruajnë prioritet e tuaja në jetë sipas rëndësisë nga këndëvështrimi juaj :

Lopa tregon karierën tuaj
Tigri vetëvlerësimin
Delja tregon dashurinë
Kali prezanton familjen
Derrat tregojnë paratë

2.Përgjigjet tuaja në pjesën e dytë tregojnë mënyrën se si  e shihni dhe  e pranoni jetën:
Associacioni që keni me qenin tregon si e shihni personalitetin tuaj.
Associacioni që keni me macën simbolizon personalitetin e partnerit tuaj.
Associacioni që keni me miun tregojnë frikat tuaja.
Assocacioni që keni me kafen paraqet qëndrimin tuaj seksual.
Associacioni që keni me detin përshkruan jetën tuaj në përgjithësi.

3. Ngjyrat përcaktojnë qëndrimin tuaj për njerëzit që keni zgjedhur.
E verdha është për atë person që kurrë nuk do ta harroni për të mirat që ka bërë për ju.
E portokallta është për personin që e keni konsideruar shok të vërtetë.
E bardha është për personin që e keni shumë për zemër.
E gjelbërta është për personin që do ta kujtoni gjithë jetë.


Është puhuar se ky test është i saktë 97% te shumë persona. Cili ishte rezultati juaj?

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë