Loading…

Tërnava: Bajrami të përhap ndjenjën e dashurisë mes njëri-tjetrit

  • 24/06/2017 | 11:43

Tërnava: Bajrami të përhap ndjenjën e dashurisë mes njëri-tjetrit

Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Naim Tërnava në një adresim me rastin e përfundimit të muajit të Ramazanit dhe kremtimit të festës së Fitër – Bajramit, ka kërkuar nga qytetarët që të kenë solidaritet mes vete.


Ai tha se festa e Fitër Bajramit vije pas një sakrifice për të cilën qytetarët me të drejtë festojnë.

Tërnava theksoi se sofra e Bajramit që bashkon të gjithë, e ofron njeriun pranë krijuesit, me familjen, me fqinjët dhe e bënë më solidar, me human dhe e largon nga punët e liga.

Ai ka ftuar qytetarët që festa e Bajramit të përhap ndjenjën e vëllazërisë, mirësisë e dashurisë mes njeri tjetrit. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë