Loading…

Tërmkolli për Përparim Ramën: Nuk dallon me asgjë nga kryetari i LDK-së, në parti po bëhet ‘spastrim etnik’

  • 02/06/2021 | 12:10

Tërmkolli për Përparim Ramën: Nuk dallon me asgjë nga kryetari i LDK-së, në parti po bëhet ‘spastrim etnik’

Anëtarja e LDK’së, Melihate Tërmkolli, ka thënë se në partinë që ajo i takon është duke u bërë ‘’spastrim etnik’’, shkruan Gazeta Metro.


Sipas Tërmkollit, ky ‘’spastrim etnik’’ është bërë kaherë me qëllim politik.

‘’Si dje, si sot. Kriter për një pozitë, që nga pozita e Kryetarit të LDK-së e tutje është: të mos jesh i LDK-së, të jesh anti-LDK e anti-Rugovë!’’, shkroi Tërmkolli.

Ajo tutje komentoi kandidatin për kryetar të Prishtinës nga kjo parti, duke thënë se nuk dallon asgjë me kryetarin e LDK’së.

Ky është shkrimi i plotë:

‘’ “Spastrimi etnik” i LDK-së është bërë kaherë qëllim politik, metodë pune dhe mjet për grabitje e karrierë.

Si dje, si sot. Kriter për një pozitë, që nga pozita e Kryetarit të LDK-së e tutje është: të mos jesh i LDK-së, të jesh anti-LDK e anti-Rugovë!

Kandidati për Prishtinë nuk dallon me asgjë nga kryetari i LDK-së, i sotmi e i djeshmi dhe nga ata që i kanë bërë këta.

Vazhdoni, vazhdoni….edhe pak!’’/gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë