Loading…

Tërmeti shkund Turqinë: Kaq ishte magnituda

  • 21/02/2022 | 09:18

Tërmeti shkund Turqinë: Kaq ishte magnituda

Mbrëmë një tërmet prej 4.4 shkallë ka goditur Turqinë, ku epiqendra ishtë në jugperendim të vendit, transmeton Gazeta Metro.


Dridhjet janë ndjerë edhe në Malkara, Erdek, Corum, Bandırma, Lyleburgaz.

Deri në këto momente nuk është regjistruar asnjë dëm material dhe nuk raportohet për të lënduar.

Viteve të fundit Tuqia është goditur shpesh nga tërmetet, ndër më të fuqishmit ishte ai i qershorit të vitit 2020, ku 5.6 ishte shkalla Rihter.

Ndërsa në tetorin e të njëjtit vit një tjetër tërmet kishte goditur këtë vend, ku pati edhe persona që humbën jetën, në mesin e tyre edhe disa shqiptarë./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë