Loading…

Tërmeti në Turqi: Një vajzë shpëtohet nga ndërtesa e shkatërruar në Hatay

  • 07/02/2023 | 14:56

Tërmeti në Turqi: Një vajzë shpëtohet nga ndërtesa e shkatërruar në Hatay

Ekipet e shpëtimit po bëjnë gara për të shpëtuar njerëzit e bllokuar nën rrënoja pasi mijëra ndërtesa u shembën nga tërmeti në Turqi dhe Siri.


Zjarrfikësit arritën ta shpëtonin një vajzë nga rrënojat e një ndërtese në provincën Hatay.

Tërmeti i së hënës që ndodhi në Turqi dhe Siri la mbi 5 mijë persona të vdekur.

Pamjet janë të publikuara nga BBC.

Për ta parë videon KLIKONI KËTU:

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë