Loading…

Tërmetet e fundit nuk kanë tronditur vetëm Shqipërinë

  • 29/11/2019 | 17:46

Tërmetet e fundit nuk kanë tronditur vetëm Shqipërinë

Tërmetet e fundit nuk kanë tronditur vetëm Shqipërinë. E në ditë të vështira si këto, solidariteti na bëhet të gjithëve detyrë.


Bordi i Drejtorëve i Ndërmarrjes Publike Banesore ka vendos që të i ndihmojë familjet e prekura nga kjo fatkeqësi duke ndarë 10 mijë euro për ndërtimin e banesave/shtëpive të tyre të reja.

Duke shprehur ngushëllimet dhe lutjet më të sinqerta për familjet e viktimave dhe në mbështetje të lënduarve dhe atyre të mbetur pa strehë, stafi ynë duke parë nevojën e ndihmës për barna, gjëra higjienike dhe batanije, ka nisur sot ndihma për fshatrat e tjera të prekura nga fatkeqësia.

“Fuqia shëruese e madje edhe shkëmbimi më mikroskopik me dikë që di saktësisht se çfarë po flisni sepse ajo e ka provuar atë gjë gjithashtu, nuk mund të mbivlerësohet.” Cheryl Strayed

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë