Loading…

Tërmet në Shqipëri

  • 19/12/2016 | 09:00

Tërmet në Shqipëri

Lëkundje tërmeti me magnitudë 4.2 ballë të shkallës Rihter ka ndodhur në orët e para të ditës së hënë në qytetin e Fierit.

Epiqendra e tërmetit ishte 73 km larg Tiranës, 7 kilometra pranë Fierit, e lokalizuar pranë Patosit, raporton TV Klan.

Tërmeti gjithashtu është ndjerë i fuqishëm edhe në të gjithë qarkun e Vlorës. Gjithashtu një tjetër tërmet u regjistrua në zonën e Marinzës në Fier, me magnitudë 2.1 ballë të shkallës Rihter. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë