Loading…

Tërmet në Greqi, dridhjet ndjehen edhe në Kosovë e Maqedoni

  • 31/08/2018 | 13:26

Tërmet në Greqi, dridhjet ndjehen edhe në Kosovë e Maqedoni

Një i tërmet me magnitudë 5.1 ballë është shënuar sot në mëngjes në Greqi, derisa raportohet se lëkundjet janë ndjerë edhe në Shqipëri, Kosovë dhe Maqedoni.


Epiqendra e tërmetit ka qenë në Trikala pranë Athinës, 10 km thellësi me orën lokale greke 10:12 minuta, por lëkundjet sizmike janë ndjerë në disa qytete të Shqipërisë, Vlorë, Fier, Korçë, por edhe në Kosovë dhe Maqedoni.

Nuk raportohet për të lënduar. Në muajt e fundit Shqipëria është goditur nga disa tërmete me epiqendër në Burrel, Gjirin e Lalzit, Vlorë, Elbasan, por që është ndjerë edhe në qytete të tjera, ndërsa janë dëmtuar disa banesa.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë