Loading…

Tërmet i fortë shkund këtë shtet, regjistrohen mbi 30 pasgoditje

  • 21/03/2023 | 09:22

Tërmet i fortë shkund këtë shtet, regjistrohen mbi 30 pasgoditje

Një tërmet i fortë me magnitudë 4.6 Rihter ka goditur Greqinë gjatë natës.


Lëkundjet sizmike ndodhën rreth orës 02:20.

Epiqendra e tërmetit është regjistruar në Amfilochia, ndërsa lëkundjet janë ndjerë der në Patra dhe Prevezë. Sipas të dhënave thellësia e tërmetit ishte 17.8 kilometra.

Tërmeti me magnitudë 4.6 Rihter u pasua nga një seri pasgoditjesh , me mbi 30 lëkundje me magnitudë deri 3.3 Rihter.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë