Loading…

Tërhiqet një tjetër kandidat i PD’së nga gara (Foto)

  • 29/05/2017 | 19:10

Tërhiqet një tjetër kandidat i PD’së nga gara (Foto)

Një tjetër kandidat që tërhiqet nga listat e Partisë Demokratike për zgjedhjet e 25 qershorit. I renditur i gjashti në listën e PD për Beratin Bujar Hoxha ka marrë vendimin të tërhiqet nga gara.


Duket se Hoxha është i pakënaqur nga renditja në fund, pasi pretendonte të udhëhiqte listën duke i renditur i pari ose i dyti. Tashmë në Qarkun e Beratit janë dy emrat që nuk garojnë në zgjedhje Bujar Hoxha dhe Sazan Guri.

Ndërsa Basha ka ultimatum edhe disa orë që të takojë kandidatin Lefter Maliqi, të po këtij qarku i cili është i pakënaqur nga fakti i të qenit i treti në listë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë