Loading…

Tërhiqet nga gara për deputet, Avni Arifi i AAK-së

  • 18/05/2017 | 19:06

Tërhiqet nga gara për deputet, Avni Arifi i AAK-së

Kryetari i degës së AAK-së në Prishtinë, Avni Arifi, ka njoftuar se nuk do të jetë kandidat për deputet në Kuvendin e Kosovës.


Ky vendim për tërheqje nga gara, sipas tij, ka ardhur pas disa konsultimeve me liderin e partisë, Ramush Haradinaj.

“Ndonëse e kam shpallur kandidaturën për deputet, sot, në konsultim me kryetarin Haradinaj dhe kolegët tjerë nga partia, vendosëm që të tërhiqem nga gara dhe të marrë përgjegjësi tjera. Falënderoj të gjithë ata që veç ma kishin premtuar përkrahjen dhe njëkohësisht ju ftoj të gjithëve që të përkrahni kandidatët e AAK për deputet të Republikës së Kosovës”, ka shkruar Arifi në profilin e tij në Facebook.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë