Loading…

Tentuan të vjedhin hekur të autostradës, pastaj rrahën rojen e Bechtel Enkas

  • 08/04/2018 | 10:47

Tentuan të vjedhin hekur të autostradës, pastaj rrahën rojen e Bechtel Enkas

Janë arrestuar 3 të persona pasi të njëjtit kishin sulmuar fizikisht rojen në një vend punishte të kompanisë Becthel Enka.


Ngjarja ka ndodhur në Komunën e Kaçanikut, në momentin kur ata ishin vërejtur se po tentonin të vidhnin disa hekurishte.

Viktima është dërguar në tretman  mjekësorë. Me vendim të prokurorit dy të dyshuar janë dërguar në mbajtje ndërsa i dyshuari i tretë është liruar në proceurudurë të rregullt.

Në këtë komunë aktulisht kompania turko amerikane po ndërton segmentin e parafundit të autostradës Arbër Xhaferi. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë