Loading…

Ten Hag prezantohet te Manchester United, ja çfarë thotë për Cristiano Ronaldon

  • 23/05/2022 | 19:03

Ten Hag prezantohet te Manchester United, ja çfarë thotë për Cristiano Ronaldon

Erik ten Hag këmbëngul se Cristiano Ronaldo mund të ketë një rol në ekipin e tij të Manchester United sezonin e ardhshëm.


Ten Hag u prezantua pasditen e sotme nga “Djajtë e Kuq” në një konferencë për shtyp në “Old Trafford” dhe e ardhmja e Ronaldos ishte patjetër një temë diskutimi.

37-vjeçari shënoi 24 gola në sezonin e tij të parë në Angli pas rikthimit dhe Ten Hag sqaroi shkurtimisht se Ronaldo mund të jetë një aset për United nën drejtimin e tij.

“Sigurisht,” tha Ten Hag. Kur u pyet se çfarë mund të sillte Ronaldo, Ten Hag shtoi: “Gola”.

Më pas u sugjerua që Ronaldo mund të merrte më shumë rol udhëheqës në vitin e fundit të kontratës së tij.

“Unë do të flas fillimisht me Ronaldon përpara se të flas me ty”, u përgjigj Ten Hag.

Në një konferencë shtypi 20-minutëshe, Ten Hag dha pak nga planet e tij për skuadrën e United sezonin e ardhshëm dhe theksoi se do të nxirrte përfundimet nga analiza e tij.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë