Loading…

Temperaturat që do të jenë nesër në Kosovë

  • 06/11/2018 | 21:03

Temperaturat që do të jenë nesër në Kosovë

Sipas njoftimit të Institutit Meterologjik të Kosovës nesër në Kosovë do të jetë mot me diell.


Sipas njoftimit të këtij Instituti, temperaturat do të lëvizin  ndërmjet 2-4 gradë Celsius, ndërsa maksimalet do të lëvizin ndërmjet 18-19 gradë Celsius, transmeton gazetametro.net

“Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 2-4 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 18-19 gradë Celsius.

Shtypja atmosferike mbetet mbi vlerat e normales, kjo si pasojë e fushave anticiklonike të spostuara ditë më parë nga pjesa jugperëndimore e kontinentit dhe njëkohësisht të bllokuara në pjesën më të madhe të gadishullit Ballkanik. Do të fryjë erë e lehtë nga drejtimi i juglindjes”, njofton IHMK. /gazetametro.net

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë