Loading…

Temperaturat e ulëta në Kosovë, shtyjnë fillimin e gjysmëvjetorit

  • 08/01/2017 | 18:42

Temperaturat e ulëta në Kosovë, shtyjnë fillimin e gjysmëvjetorit

Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë (MASHT) e Kosovës, ka marrë vendim për shtyrjen e fillimit të gjysmë-vjetorit të dytë, deri me datë 16 janar 2017.

Në një njoftimin e MASHT-it thuhet se ky vendim është marrë për shkak të motit të lig dhe temperaturave të ulëta që po mbretërojnë këto ditë dhe me qëllim të evitimit të rreziqeve eventuale si dhe epidemisë së gripit AH3V, për të cilin MASHT është njoftuar edhe zyrtarisht nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës.

Në njoftim thuhet se Ministria, në ditët në vijim do t’i njoftojë Drejtoritë Komunale për Arsim, me vendimin për mënyrën e kompensimit të orëve të humbura të mësimit.

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë