Loading…

Telefoni që përdor Trump, i rrezikshëm për sigurinë e Amerikës

  • 15/02/2017 | 14:53

Telefoni që përdor Trump, i rrezikshëm për sigurinë e Amerikës

Donald Trump ende e përdor telefonin e tij Android. Ky telefon nuk është i sigurtë, dhe kjo mund të jetë e rrezikshme për shtetin e Amerikes, kanë thënë dy senatorët, Claire McCaskill dhe Tom Carper.


“A përdor presidenti Trump telefon të siguruar dhe koduar për përdorim personal tani ose para para 20 janarit? Nëse është kështu,  ai është duke e përdorur atë”, shkroi në Tweeter senatori Tom Carper, transmeton gazetametro.net.

Carper, së bashku me kolegun demokrat Claire McCaskill, i shkruan një letër të administratës Trump duke kërkuar për më shumë informacion në lidhje me atë se çfarë telefoni është duke përdorur Trump./gazetametro.net

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë