Loading…

Telefonat e thjeshtë po blihen më shumë se të mençurit

  • 20/08/2018 | 20:24

Telefonat e thjeshtë po blihen më shumë se të mençurit

Shitjet e telefonave të thjeshtë janë rritur në periudhën e fundit, teksa njerëzit gjithnjë po largohen nga telefonat e mençur dhe rrjetet sociale.

Sipas “Daily Mail”, është rritur me 5% shitja e celularëve që thjesht bëjnë dhe marrin telefonata, që nuk kanë internet ose aplikacione.

Celularë si Nokia 8110 janë të përhapur tek të moshuarit, të cilët duan një pajisje të lehtë për t’u përdorur, transmeton tch.

Shitjet globale të “telefonave të zgjuar” u rritën me vetëm 2% vitin e kaluar, ndërsa shitjet e “telefonave budallenj” u rritën me 5%.

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë