Loading…

Telefonat e mençur nga viti i ardhshëm do të mbushën për 5 minuta

  • 17/05/2017 | 10:03

Telefonat e mençur nga viti i ardhshëm do të mbushën për 5 minuta

Na ka ndodhur të gjithëve të presim me orë të tëra derisa të mbushet telefoni ynë i mençur, i cili nuk mban më shumë se disa orë bateri.


Tani më në fund shihen shenja të eliminimit të këtij problemi, pasi është pritet që të paktën vitin tjetër do t’i mbushim telefonat plot për vetëm 5 minuta.

Teknologjia u publikua për herë të parë në 2015, kur StoreDot, që nisi nga Izraeli, shfaqi FlashBattery në shfaqjen e teknologjisë CES në Las Vegas.

Shefi ekzekutiv Doron Myersdorf u shpreh se tani pritet të hyjë në prodhim kjo teknologji në fillim të vitit 2018. Megjithatë, Ben Wood, një analist i teknologjisë në CCS Insight, tha se kishte dyshime në lidhje me pretendimet.

Myersdorf tha se nuk mund të zbulojë se cilët prodhues janë nënshkruar për të përdorur teknologjinë./gazetametro.net

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë