Loading…

Të shtunën protestë në Colmar për Haradinajn

  • 14/02/2017 | 10:05

Të shtunën protestë në Colmar për Haradinajn

Shqiptarët që jetojnë në Francë, në shenjë pakënaqësie për rastin e kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj kanë organizuar për të shtunën një protestë në Colmar të Francës, nga ora 12.

Sipas njoftimit të dërguar nga organizatori, është moment  historik që të gjithë shqiptarët të dëshmojnë se janë bashkë dhe janë një.

Me këtë rast ftohen të gjitha strukturat e organizatave politike, shoqatave, klubeve dhe formave tjera të organizuara të shqiptarëve në Evropën Perëndimore që të bashkuar të kërkojmë që autoritetet e drejtësisë franceze dhe të shteteve tjera demokratike të mos veprojnë sipas urdhrave politik të regjimit të Beogradit.

”Lirimi i PAKUSHT dhe i MENJËHERSHËM i z.Ramush Haradinajt është mesazhi që presim nga demokracitë perëndimore”, thuhet tutje në njoftim.

Protesta do të mbahet në këtë adresë: 9 AVENUE RAYMOND POINCARÉ, 68000 COLMAR, FRANCE./Gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë