Loading…

Të rinjtë kosovarë të interesuar për vaksinim

  • 22/07/2021 | 08:13

Të rinjtë kosovarë të interesuar për vaksinim

Ka disa ditë që Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se mund të vaksinohen edhe qytetarët mbi moshën 18-vjeçare, të cilët mund të zgjedhin llojin e vaksinës.


Interesimi i të rinjve për t’u vaksinuar, në Qendrën e Vaksinimit në sallën ‘1 Tetori’ në Prishtinë, është i madh.

Nga 21 deri në 40 vjeç janë mbi 60 mijë qytetarë që tashmë kanë marrë vaksinën.

Në të gjithë Kosovën, deri tash janë dhënë mbi 320 mijë vaksina.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë