Loading…

Të rinjtë e Kosovës e vendosin kombin para fesë

  • 04/11/2018 | 11:49

Të rinjtë e Kosovës e vendosin kombin para fesë

Të rinjtë e konsiderojnë fenë si një zgjedhje personale, ndërsa përkatësinë kombëtare si diçka që nuk mund të përcaktohesh se kujt i takon.

Në Kosovë kryesisht ka mbizotëruar toleranca dhe respekti fetar pavarësisht që shumica i përkasin besimit islam.

Në videon e mëposhtme, gjeni disa deklarata nga të rinjtë në Kosovë, e realizuar nga Radio Evropa e Lirë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë